Návrat na hlavní stranu

Modelky se psem Hubertem na zámku představily šperky.

Výtvarnice Hana Dubaj a Eva Kožušníková představily v neděli na rudoltickém zámku formou módní přehlídky novou kolekci autorských šperků.
Na přehlídkové molo se občas vydal po boku modelek také pes Hubert, aby společně veřejnosti ukázali, že dáma, která chce být inn, musí své náhrdelníky, náramky a náušnice stylově a barevně sladit se šperky a ozdobami na obojku svého čtyřnohého miláčka. Společně s mladými modelkami se na přehlídkové molo vydala také dříve narozená Archonti Mavropulosová, aby ukázala, že umělecký šperk sluší dámám v každém věku. Společně s modelkami Martinou Jalamasovou, Denisou Jalamasovou a Nikol Stalmachovou představily nápadité originální šperky, které vznikají pod hlavičkou liptaňského ateliéru Drak.
Módní přehlídku uváděla a komentovala Dagmar Návratová ze sdružení Královský stolec.
"Hlavně jsem chtěla přítomné upozornit na šperky, které vznikají technikou paličkování. Paličkovaná krajka totiž měla na Osoblažsku dlouhou tradici, která po válce zanikla, a teď se díky několika nadšencům začíná vracet. O paličkování je zde velký zájem, a už se ho dokonce učí i rudoltická paní starostka Martina Jalamasová. Šperky na přehlídce měly ukázat, že kromě známé paličkované textilní krajky se dají kouzlit nádherné věci také paličkováním z jemných drátků,; komentovala kolekci Dagmar Návratová.
Není náhodou, že Hana Dubaj a Eva Kužušníková mají velmi blízké výtvarné cítění. Jde totiž o dceru a matku. Je až neuvěřitelné, jak široké spektrum materiálů dokážou tyto výtvarnice využít pro své módní kreace. V náramcích, náhrdelnících a náušnicích vyniká pozlacený, postříbřený či měděný drát, broušené perličky, plech, kůže, stromová kůra, dřevěná dýha, recyklovaný papír, přírodní kámen, různé šňůry, proutí, dřevěné korálky, voskované perly na šifonových stuhách, modurit, bambus nebo rokajl, což jsou speciální skleněné sekané tyčinky.
"Eva Kožušníková, tedy maminka, dává přednost přírodním materiálům. Nejzajímavější jsou její pletené věci z pedigu, což je speciální proutí," dodala Návratová..
Výtvarnice si vyhrály také s vymýšlením názvů pro své módní kreace. Modelky představily kolekce nazvané například Soumrak, Modrá kočka, Červená z košíku, Letní slavnost, Kapky medu, Klíčová dírka, Makové pole, Stromová kůre, Letní variace nebo Čtyřlístek.
Návštěvníky, kteří spojili výlet do Slezských Ruroltic s módní přehlídkou a s prohlídkou zámku, potěšila také výstava prací studentů ostravské fotografické školy.
Krnovský deník REGION ze dne 30.června 2009
Fidel Kuba
VIDEO A FOTOGALERIE na www.bruntalskydenik.cz
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Slezské Rudoltice

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 30.06.2009 v 15:02 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm
www.virtualni.receptar.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.